Korekcja wzroku

Chociaż wielu z nas marzy o tym, aby odłożyć okulary lub…
Korekcja wzroku
1 vote, 4.00 avg. rating (81% score)

korekcja-wzroku-5Chociaż wielu z nas marzy o tym, aby odłożyć okulary lub soczewki w kąt i zapomnieć o przykrym obowiązku, jakim jest ich zakładanie co rano, to jednak laserowa korekcja wzroku nie jest dostępna dla każdego. Istnieje dość dużo przeciwwskazań, decyzję o zgodzie na takie leczenie wydaje zawsze lekarz – niestety nie zawsze jest ona pozytywna, na co musimy być przygotowani.

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu korekcji wzroku jest wiek, pacjent powinien znajdować się między dwudziestym pierwszym, a pięćdziesiątym piątym rokiem życia – oko wtedy nie rośnie, a wada wzroku w większości przypadków jest stabilna. Niestabilna wada wzroku zwana również progresją może być przyczyną odmowy zgody na zabieg. Często występującą przeszkodą są również inne choroby oczu takie jak jaskra, zaćma czy odwarstwienie siatkówki, jeżeli zmagamy się z tymi chorobami, nie dostaniemy zgody na zabieg korekcji wzroku. Aktywne stany zapalne oka, a nawet opryszczka do 6 tygodni od wyleczenia to również poważne przeciwwskazania, warto więc dbać o stan naszego zdrowia, jeżeli chcemy się poddać leczeniu wady wzroku.

Korekcja wzroku to często marzenie wielu z nas, warto jednak mieć świadomość, że nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego, niestety istnieje wiele przeciwwskazań, na które często nie mamy żadnego wpływu i z którymi musimy się pogodzić.

Pozostałe teksty o medycynie:

Related Post

Medycyna choroby

Medycyna pracy Kraków

Dzieci z autyzmem terapia

Slowa kluczowe: blog początkującego elektronika, drążenie foremników, balayage kraków, Fotoodmładzanie żary, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, fluorokrzemian glinu, vetrex-v90-alphaline, vetrex okna bielsko biała, armatura łazienkowa Apavisa, przesłony wodoszczelne, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie
Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, gabloty korkowe Paraga Centrum, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, taśmy transportujące Primacon, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15
top