PIASEK W NERKACH

Ból odczuwany przy oddawaniu moczu może być pierwszym objawem pojawienia się…
PIASEK W NERKACH
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

psycholog (2)Ból odczuwany przy oddawaniu moczu może być pierwszym objawem pojawienia się w nerkach niepożądanego piasku. Skąd się bierze? Osoby, które mało piją mają bardzo zagęszczony mocz, z którego wytrącają się złogi – to oczywiście wielkie uproszczenie. Ale osoby, które mają takie skłonności, powinny dużo pić, żeby nie dopuścić do zbytniego zagęszczenia moczu i zapobiegać tej bolesnej chorobie. W zależności, jakie kamienie tworzą się w organizmie (szczawianowe lub moczanowe) należy przestrzegać specjalnej diety, która zmieni odczyn pH moczu, przez co utrudni powstawanie złogów.
Częstym stereotypem jest, że przy kamieniach nerkowych powinno się pić piwo; jest to o tyle prawdziwe, że piwo jako płyn rozrzedza mocz i działa moczopędnie, więc od czasu do czasu wypicie piwa na pewno nie zaszkodzi, ale zbytnie przywiązanie do tego napoju może przerodzić się w trudności z innymi narządami wewnętrznymi (wątroba). Natomiast osoby zagrożone kamicą na pewno nie powinny pić dużej ilości czarnej herbaty (zwłaszcza wcześniej zaparzonej), gdyż jest ona źródłem sporej ilości szczawianów, które sprzyjają powstawaniu kamieni.
W razie nagłego ataku bólu można wspomóc się lekami rozkurczowymi i przeciwbólowymi i nie odkładać wizyty u specjalisty.

Pozostałe teksty o medycynie:

Related Post

Slowa kluczowe: rozstępy biceps, etykiety inspekcyjne z datą, kawitacja kielce, vetrex-v90-alphaline, żwir siany ostrów, zerwany triceps, Stojaki na ulotki - Brooklyn, balayage fryzjer kraków, markizy Kęty, Gniewiński portal, biceps 34cm
Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, tanie taxi ketrzyn, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, geodeta Chełmża, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, przeszczep chrząstki warszawa
top